Zapraszam wszystkich odwiedzających serwis foto-ptaki.pl do wzięcia udziału w naszych konkursach.

... dla fotografów

Pierwszy konkurs adresowany jest do wszystkich, którzy fotografują ptaki i zechcą nadesłać na internetowy adres serwisu swoje portfolio złożone z pięciu zdjęć przedstawiających dzikie ptaki. Konkurs zatytułowany "Fotografujemy ptaki" ma charakter ciągły czyli nadsyłać prace można w dowolnym terminie. Prace te poddawane będą osądowi jury, które każdorazowo przed publikacją kolejnego wydania serwisu (co 2-3 miesiące) wyłaniać będzie zwycięzcę danej edycji i przyznawać nagrodę rzeczową. Każdy zestaw nagrodzonych zdjęć opatrzonych komentarzem jednego z najbardziej znanych fotografów ptaków będzie opublikowany w serwisie foto-ptaki.pl. Zwycięskie prace kolejnych edycji konkursu tworzyć będą galerię konkursową na stałe prezentowaną w serwisie. Szczegółowe zasady udziału w konkursie przedstawione są w regulaminie.

Do XVIII edycji konkursu będą przyjmowane prace, które wpłyną do dnia 25 czerwca 2015r., a zwycięski zestaw będzie zaprezentowany w kolejnym wydaniu serwisu.

... dla felietonistów

Jak fotografować...

Bardzo często w Państwa listach powraca wątek potrzeby publikowania tekstów poświęconych fotografowaniu poszczególnych gatunków ptaków. Tak się składa, że wśród Państwa, odbiorców serwisu foto-ptaki.pl, jest wielu doświadczonych, chociaż czasami niezbyt znanych fotografów ptaków. Chciałbym więc namówić wszystkich Państwa do podzielenia się swoimi własnymi doświadczeniami fotograficznymi. Postanowiłem nadać temu charakter konkursu, którego tematem byłby artykuł nt. fotografowania jednego, wybranego przez autora, gatunku ptaka. Tekst, dowolnej długości, może być ilustrowany zdjęciami autora bądź innych osób, może jednak nie zawierać żadnych zdjęć. Na prace czekam do 25 czerwca 2015r. Zwycięski artykuł będzie opublikowany w następnym, wydaniu serwisu. Szczegółowe zasady udziału w konkursie przedstawione są w regulaminie.

Fotorewiry

W ramach tego konkursu można nadsyłać prace poświęcone prezentacji miejsc szczególnie interesujących dla fotografów ptaków. W bieżącej edycji konkursu termin zgłoszeń upływa w dniu 25 czerwca 2015r. Dział Fotorewiry uruchomiony został w czerwcu 2010 roku publikacją czterech artykułów poświęconych opisowi takich lokalizacji. Pierwszy z nich pochodzi z przewodnika Ptasie ostoje i dotyczy Doliny Górnej Wisły. W drugim, Tomasz Kłosowski opisuje kultowe miejsce dla każdego fotografa ptaków - Zajki w Dolinie Biebrzy. Kolejny artykuł, autorstwa Łukasza Talagi, poświęcony jest polom irygacyjnym we Wrocławiu. I wreszcie we czwartym tekście, który przygotowała Joanna Szostak, możemy zapoznać się z urokami Ponidzia i stawami w Górkach. Wszystkie artykuły ilustrowane są licznymi zdjęciami i mapami.

... dla aktywnych czytelników

Goście serwisu, którzy nie będą brali udziału w innych konkursach organizowanych na stronach foto-ptaki.pl mają również szansę otrzymać nagrodę. Wśród wszystkich użytkowników serwisu będzie bowiem również cyklicznie rozlosowywana nagroda rzeczowa. Warunkiem udziału w losowaniu będzie pozostawienie danych kontaktowych (imienia, nazwiska oraz adresu e-mail) w przesyłanej do serwisu korespondencji, na kartach głosowania w sondach czy we wpisach do Księgi Gości. Nazwisko laureata będzie prezentowane w każdej kolejnej aktualizacji serwisu (co 2-3 miesiące). Najbliższe losowanie odbędzie się 25 czerwca 2015r., a wyniki będą podane w kolejnym wydaniu.

Informacja i opis nagród dla dla zwycięzców konkursów pojawi się wkrótce.