O autorze

grzegorz sawkoGrzegorz Sawko (ur. 1977 r.) z wykształcenia mgr socjologii, w latach 2001-2006 pracownik Krzesińskiego Parku Krajobrazowego, od 2006 r. kurator sądowy.
Pasja fotografowania zrodziła się w okresie pracy w parku krajobrazowym. Początki mojej fotografii to Zenit i obiektyw 50mm, następnie „fotosnajper” i pierwsze fotografie ptaków. W latach 2003-2006 współpracowałem z Agencją Fotograficzno-Wydawniczej DIAPRESS. W tym czasie prócz fotografii zrodziła się pasja filmu przyrodniczego. Jestem współautorem zdjęć m.in. do filmu „Niezwykłe życie zwykłej rzeki”, opowiadającym o przyrodzie doliny środkowej Odry, który w 2007 r. brał udział w Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Przyrodniczych im. W. Puchalskiego w Łodzi.

Fotografia przyrodnicza to sposób na życie. Każdą wolną chwilę poświęcam fotografii. Ptaki stanowią główny cel moich fotograficznych eskapad. Fotografuję głównie dla własnej satysfakcji – przebywanie w terenie, kontakt z naturą, sam proces przygotowania do zdjęć jest dla mnie najważniejszy – pozwala mi odreagować stresy codziennego życia, oderwać się od rzeczywistości.

Fotografie mojego autorstwa znajdują się m.in. w następujących publikacjach: „Przyroda Gminy Drezdenko”, „Bory Lubuskie. Leśny Kompleks Promocyjny”, „Opracowanie Ekofizjograficzne Województwa Lubuskiego”, „Przyroda Ziemi Lubuskiej”. Jestem również autorem tekstów przyrodniczych m.in. w albumach „Krzesiński Park Krajobrazowy”, „Barwy Przyrody Wielkich Rzek Ziemi Lubuskiej” i publikacji naukowej „Fauna Doliny Odry Okolic Cybinki”.

Kontakt

Pobierz informację jako: Wizytówka

Artykuły